19 Nisan 2016 14:49

Kilis’e yine roket yağdı, halk isyan etti

Suriye yönünden atılan roketatar mermilerinin Kilis kent merkezine isabet etmesi sonucu bir evde yangın çıktı, 3 kişi yaralandı.

Kilis’e yine roket yağdı, halk isyan etti

Paylaş

Kilis yine IŞİD’in attığı roketatar mermilerinin hedefi oldu. Dün 4’ü çocuk beş kişinin yaşamını yitirmesine neden olan saldırının ardından, bugün de 3 roketatar mermisi atıldı. 

Roketlerden 2’si boş alanlara düşerken, sokağa düşüp elektrik tellerini kopartarak bir evin duvarına saplanan diğer roketatar mermisinin şarapnel parçaları bir evde de yangına yol açtı. Kentte büyük paniğe yol açan patlamalarda 1’i çocuk 4 kişi yaralandı. Olay nedeniyle patlama yeri yakınındaki 2 okul tatil edildi.

Yaşanan saldırılar nedeniyle Kilisliler tedirgin ve öfkeli. Mermilerin isabet ettiği noktada gazetemize konuşan Kilisliler, “Burada gazetecilere de izin verilmiyor. Niye? Kilis’ten vazgeçtiler herhalde? Kimse duymayacak mı sesimizi?” diye isyan etti. 

3 YETİM KARDEŞ SURİYE’DE DEFNEDİLECEK

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Suriye yönünden atılan roketatar mermilerinin Kilis kent merkezine isabet etmesi sonucu 3 kişinin yaralandığını söyledi. Kara, “3 hafif yaralımız var. Çok şükür bugün can kaybımız yok” dedi.

Öte yandan dün ateşlenen roket atar mermilerinin isabet etmesiyle yaşamını yitiren 47 yaşındaki çoban Kamil Cerruh ile 16 yaşındaki Yasmin Süleyman için Hacı Cümbüş Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Patlamada yaşamını yitiren Yasmin Süleyman ile Kamil Cerruh’un cenazeleri, kılınan namazın ardından Kilis Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Patlamada yaşamını yitiren Tesmin, Muhammed ile Mutassem Hayro isimli yetim kardeşlerin ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçirilerek Suriye’nin Azez kentine defnedileceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

 

ÖNCEKİ HABER

3 bin mülteci, Torbalı'dan zorla göç ettirildi

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa