Afganistan İstihbarat Merkezi'ne bombalı kamyonla saldırı

Afganistan İstihbarat Merkezi'ne bombalı kamyonla saldırı

Afganistan'da Devlet İstihbarat Merkezi'ne bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlendi. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.

Afganistan'ın Başkenti Kabil'de, Savunma Bakanlığı yakınlarındaki Devlet İstihbarat Merkezi'ne bomba yüklü kamyonla saldırı düzenlendi.

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sıddık Sıddıki, bomba yüklü kamyonun istihbarat merkezine girmek için hızla bariyerlere çarptığını ve patlamanın bu sırada meydana geldiğini açıkladı.

Patlama tüm Kabil ve çevresinde büyük ölçüde hissedilirken, bölgeye giriş sçıkışlar yasaklandı. ABD Elçiliği ve NATO Komutanlığı'ndan yapılan açıklamalarda patlamadan etkilenmedikleri belirtildi.

Kabil’de düzenlenen bombalı saldırıda, çok sayıda insanın öldüğü, yaralı sayısının 200’ü geçtiği ifade edildi. ABD Büyükelçiliği ve resmi devlet binalarının yakınlarında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen intihar saldırısında, yaralananlar hastanelere kaldırıldı. Polis patlama bölgesinde geniş güvenlik önlemi aldı. Yetkililer, ölü sayısı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Bölgede geniş çaplı arama başlatıldı. Taliban güçleri, saldırıyı kendilerinin düzenlediğini duyurdu. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Nisan 2016 13:29
www.evrensel.net