18 Nisan 2016 15:58

Kadıköy’de kamu arsası satışına belediyeden itiraz

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün son kamu arazilerinden biri olan Milli Emlak Daire Başkanlığının Merdivenköy’de arsanın satılmasına karşı çıktı.

Paylaş

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün son kamu arazilerinden biri olan Milli Emlak Daire Başkanlığının Merdivenköy’de bulunan arsayı satmak için yapacağı ihaleye itiraz etti

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’deki son kamu arazilerinden biri olan Merdivenköy mahallesindeki 894 metrekare arsanın açık ihale usulü ile satılmasına itiraz etti. 

Mülkiyeti Milli Emlak Daire Başkanlığı’na ait arsayı Kadıköy belediyesi “Belediye Hizmet ve Sağlık Tesis Alanı” olarak kullanmak üzere iki kez bedelli veya bedelsiz olarak istemişti. Kadıköy Belediye’sinin talebine olumsuz yanıt veren Milli Emlak Daire Başkanlığı arsayı açık ihale ile satışa çıkardı. Kamu ihtiyacına rağmen arsanın açık ihale usulü ile satılmak istenmesine Kadıköy Belediyesi tarafından itiraz edildi. Belediye tarafından yapılan itirazda Kadıköy Belediyesinin söz konusu arsayı kamu hizmetinde kullanmak için talep ettiği hatırlatılarak ilana çıkılan ihalenin iptali istendi.

NUHOĞLU: MÜCADELE EDECEĞİZ

Konuya ilişkin açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kamunun ihtiyacı varken kamuya ait yerlerin satışa çıkarılması doğru değil. Biz yasal süreci başlatarak itiraz dilekçemizi gönderdik. İhalenin iptal edileceğini umuyoruz. Eğer ihale iptal edilmezse dava açacağız. Halkın ihtiyacı olan arsaları babalarının malı gibi satamazlar. O arsanın satılmasını engellemek için her türlü hukuksal mücadeleyi vereceğiz” dedi. 

Belediyenin itirazı kabul edilmezse toplam tahmini bedeli 5.811.000,00 TL olarak belirtilen Merdivenköy mahallesi 194 Pafta, 955 Ada,95 parsel sayılı 894 metrekare arsanın açık ihale ile satışı 19 Nisan günü saat 14:00’de yapılacak.(HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cizre, İdil ve yıkılan ilçelerimizle dayanışmayı yükseltelim

SONRAKİ HABER

Avrupa Konseyi: Türkiye, yasaları gazetecileri susturmak için kullanmamalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa