17 Nisan 2016 15:31

Ali İsmail Korkmaz davası yarın yeniden görülecek

Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın davası yarın yeniden görülecek. Dava, 'güvenlik' nedeniyle Kayseri'ye alınmıştı.

Paylaş

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında polis ve sivil kişilerce dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili dava, Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi tarafından usul yönünden bozulması üzerine yarın yeniden görülecek.

Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davada, Korkmaz ailesinin cezaların artırılması yönünde talepte bulunması bekleniyor.

Kayseri'de yarın yeniden görülecek davaya, sanıklardan sadece Mevlüt Saldoğan ile avukatının katılabileceği belirtildi.
Güvenlik nedeniyle Kayseri'ye alınan dava, 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmüş, tutuklu sanık polis memuru Mevlüt Saldoğan'a, 'Kasten yaralama sonucu ölüme neden olma' suçundan 13 yıl hapis cezası verilmişti. Bu ceza daha sonra 'iyi hal' indirimi uygulanarak 10 yıl 10 aya düşürülmüştü. Fırıncılar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever'e altışar yıl sekizer ay, tutuksuz yargılanan polis memuru Yalçın Akbulut'a ise 10 yıl hapis cezası verilmişti.

Karar daha sonra temyiz edilmiş, Yargıtay ise sanıklardan polis Mevlüt Saldoğan'ın avukatının karar duruşmasına katılmayarak son savunmasını yapamaması ve “kasten öldürmeden” dava açıldığı halde “ağırlaştırılmış yaralama”dan ceza verildiğini belirterek kararı usulen bozmuştu. (Kayseri/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dersim'deki askeri operasyon 27'nci gününde devam ediyor

SONRAKİ HABER

Çin'de yeni koronavirüs salgınını büyüyor: Etkilenen kişi sayısı 639'a yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...