25 Nisan 2012 16:16

Çevreciler ÇED Toplantısına katılacak

SOCAR enerji şirketinin Petkim sahasına kurmak istediği termik santralin ÇED Toplantısı bugün yapılacak. Toplantıya kalabalık bir şekilde katılacak termik santral karşıtları termik santral hakkındaki görüşlerini paylaşacak.Öte yandan termik santral karşıtları önceki akşam yine Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi. “Termik sa

Çevreciler ÇED Toplantısına katılacak

Paylaş

Öte yandan termik santral karşıtları önceki akşam yine Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi. “Termik santral istemiyoruz”, “Termik santral ölüm kusacak” sloganları ve alkışlarla bir araya gelen Termik santral karşıtları, Petrol-İş Sendikası Ayaktakımı Tiyatro Topluluğu’nun skeçleri ve dövizlerle Aliağalıların ilgisini çekti. Petrol-İş Aliağa Şube Mali Sekreteri Cemal Topçu,  SOCAR enerji şirketinin Petkim sahasına kurmak istediği termik santralin ÇED Toplantısı’nın bugün yapılacağını hatırlatarak, “Toplantıya kalabalık bir şekilde katılarak termik santral hakkındaki görüşlerimizi paylaşacağız. Aliağalıları toplantıya katılmaya çağırıyoruz” dedi.

ÇEVRE KOMİSYONU GÖRÜŞMESİ

TBMM Çevre Komisyonu ve Valilik ile önceki gün görüştüklerini ve Meclis’te konu ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasını talep ettiklerini ifade eden Topçu, “Referandum yapılarak termik santral konusunun halka sorulmasını istedik. Aliağa’da termik santral konulu bir toplantı düzenlenmesini talep ettik. Kendilerinin yetki makamı olmadığını ama taleplerimizi aldıklarını söylediler” diye konuştu.

6 Mayıs’ta Aliağa’da düzenlenecek mitingin çok önemli olduğunu dile getiren Topçu, Aliağalıların mitinge katılımı için daha fazla çaba göstermeleri gerektiğini söyledi. Aliağa’ya 7 tane termik santral kurulmaya çalışıldığını hatırlatan Topçu, “Başta Aliağa ve İzmir halkı olarak bu termik santrallerin yapılmamasını sağlayacağız. Buna inancımız tam. Zehirle, gazla, dumanla yaşamak istemiyoruz. Yaşam hakkımızı savunuyoruz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

(Fotoğraf: Uğraş Vatandaş)

ÖNCEKİ HABER

'Pervanelikte on dört bin yıl'

SONRAKİ HABER

Adana'da sendikalar, odalar ve Adana Barosundan örgütlenme forumu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa