16 Nisan 2016 21:37

Sarıyer halkı: Ensar'ı aklama hesap ver!

Sarıyer'de bir araya gelen halk Sema Ramazanoğlu'unu protesto etti, "Bu suça ortak olmayacağız, Ensar'ı aklama hesap ver" dedi.

Paylaş

Çocuk istismarları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'unun istismarı aklamaya yönelik açıklamalarına tepki göstermek amacıyla Sarıyer'de bir araya gelen halk "Bu suça ortak olmayacağız, Ensar'ı aklama hesap ver" dedi. 

İstanbul'da Sarıyer Barış ve Demokrasi Güçleri, yaşanan çocuk istismarlarını ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'unun istismarı aklamaya yönelik sözlerini protesto etmek amacıyla Sarıyer İhsan Kalkavan Lisesi önünde açıklama yaptı. "Bu suça ortak olmayacağız, Ensar'ı aklama hesap ver" pankartının açıldığı eylemde, "Tecavüze sessiz kalmayacağız", "Ensarı aklama tecavüzü yargıla" sloganları atıldı. "AKP elini çocuklardan çek", "Bu çürümüş sisteme karşı mücadeleyi yükseltelim" ve " Sema Ramazanoğlu istifa et" dövizlerinin taşındığı açıklamaya çok sayıda kişi katıldı.

Ülkenin her gün yeni bir cinsel istismar haberi ile güne uyandığının belirtildiği açıklamada, toplumsal çürümenin sınır tanımadığı ve istismar salgını ile en kutsal varlık olan çocukların hedef alındığını dile getirildi. Görevi çocukları korumak olan bakanın "Bir kereden bir şey olmaz" sözlerine de tepki gösterilen açıklamada Ensar Vakfı'nın her gün ortaya çıkan bir yalanla çocuk istismarı suçlarını aklama oyununa dönüştürülmek istendiğine vurgu yapıldı.

"Dindar nesil yetiştireceğiz" denilerek eğitim alanlarının dinci gerici politikalarla istismara açık hale getirildiğinin belirtildiği açıklamada Sema Ramazanoğlu istifa çağrıldı.

Lise önünden merkeze kadar yürüyen halk eylemi sloganlarla sonlandırdı. (DİHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şırnak'ta zırhlı araca saldırı: 1 polis hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Çin'den Türkiye'ye gelen yolcular termal kameralarla taranacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...