16 Nisan 2016 18:03

‘Cardin’ de patron işçilere para teklif etti’

İşten çıkarıldıktan sonra direnişe başlayan CardinConcept işçileri, Hamamyolu üzerinde bulunan Cardin Mağazası önünde basın açıklaması yaptı

‘Cardin’ de patron işçilere para teklif etti’

Paylaş

İşten çıkarıldıktan sonra fabrika önünde direnişe başlayan CardinConcept işçileri, Hamamyolu üzerinde bulunan Cardin Mağazası önünde basın açıklaması yaptı.

Yaklaşık 70 işçinin katıldığı basın açıklamasında, basın metnini Tümka-İş Genel Sekreteri Muammer Çifçiler okudu. 29 Mart’ta 9 işçinin sendika üyesi olduğu için işten çıkarıldığını söyleyen Çifçiler, 20 işçinin de sendikadan istifa ettirildiğini belirtti.

Sendikanın anayasal bir hak olduğuna dikkat çeken Çifçiler, Cardin işçilerinin de bu haklarını kullandığını vurguladı. Cardin mobilya patronlarının ise iş yerinde bu hakka yönelik çeşitli baskılar yaparak işçilerin bu haklarını engellemeye çalıştığını ifade eden Çifçiler, “Bütün bu baskılara rağmen üyelerimiz alnı dik, onurlu ve kararlı bir şekilde mücadelelerine devam ediyorlar.” dedi.

İşten atılan 9 işçinin işe geri alınmasını isteyen Çifçiler,Cardin patronunun işçiler arasındaki birlik ve beraberliği bozmak için işçilere para teklif ettiğini iddia etti. Cardin patronlarına seslenen Çifçiler, “Üyelerimizin talebi öncelikle işten atılan arkadaşlarının işlerine geri dönmesi ve sendikalarının toplu sözleşme masasına oturmasıdır. Bu taleplere uyulmazsa halkı direnişimiz devam edecektir.” diye konuştu.(Eskişehir/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Saray'a diz çökmeyen bir tek biz kaldık

SONRAKİ HABER

CHP: Üsküdar'da 7 bin hayali seçmen tespit ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa