15 Nisan 2016 20:57

Semih Poroy’un ‘Feklavye’si Varlık Yayınları’nda

Paylaş

Çizer Semih Poroy’un on yıldan bu yana Cumhuriyet gazetesinin haftalık ‘Kitap’ ekinde yer alan ‘Feklavye’ başlıklı çizgi-parodilerinden bir seçme Varlık Yayınları tarafından albüm haline getirildi. Poroy, Cumhuriyet Kitap’taki bu çizimlerinde edebiyat dünyasına neşeli yergi okları gönderiyor. 

Kitabın önsözünde Enis Batur diyor ki; “… burada, her seferinde, karşımıza bir durum çıkıyor. Bir bakıma çizgi felsefesinin dolaylarındayız. Bir tek yazar mı ama, etrafı da: Eşi dostu, yayıncı, eleştirmen, okur, amatör, hasta profesyonel, tüccar-terzi yazar, yanlış anlaşılmış olanlar, kült yazar bozuntuları… sonuçta bir ortam okuması. Bir araya toplandıklarında ne çıkacak ortaya? Belki çizgi-sosyoloji.”

Celal Üster’in “… Feklavye, kitapları tanıtmaya, yorumlamaya, eleştirmeye çalışan onca ciddi, ağırbaşlı, uslu yazı arasında, ‘muzır’ bir özgürlük alanı açmıştır okuyucuya…” diye vurguladığı çalışma için 21. İzmir Kitap Fuarı’nda bir de sergi düzenlenecek  Fuarın ilk günü saat 14.00’te Doğan Hızlan, Turhan Günay ve Enver Ercan’ın konuşmacı olarak katılacakları bir oturumda da ‘Feklavye’ konuşulacak. Aynı gün Poroy, Varlık Yayınları standında kitabını imzalayacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kadınlardan tacize karşı nöbette olan Zuhal Güneş'e destek: Taciz eden müdür yargılansın

SONRAKİ HABER

Yiğitalp soru önergesi verdi: IŞİD operasyonunda tutuklananlar AKP üyesi mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...