15 Nisan 2016 19:07

Tutuklu gazetecilere özgürlük kampanyası

Özgür Gazeteciler Cemiyeti Eş Başkanı Hakkı Boltan, tutuklu gazeteciler için başlattıkları imza kampanyasında 10 bin imza hedeflediklerini söyledi.

Paylaş

Tutuklu gazetecilerin özgürlüğü için internet üzerinden başlattıkları imza kampanyasına herkesi destek olmaya çağıran Özgür Gazeteciler Cemiyeti Eş Başkanı Hakkı Boltan, hedeflerinin 10 bin imza olduğunu söyledi.

Özgür Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) tarafından tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması amacıyla 13 Nisan’da internet üzerinden başlatılan imza kampanyası yoğun ilgi görüyor. “change.org” üzerinden başlatılan kampanya hakkında konuşan ÖGC Eş Başkanı Hakkı Boltan, bölgedeki savaştan kaynaklı gazeteciler üzerinde arttırılan baskıların stratejik olduğunu söyledi.

‘DUYARLI HERKES DESTEK VERSİN’

Son 3 ay içerisinde 29 gazetecinin gözaltına alınıp tutuklandığını anımsatan Boltan, yapılan tutuklama ve baskılar ile gazetecilerin kuşatma altına alınmak istendiğine işaret etti. Boltan, cezaevinin gazetecilerin yeri olmadığını vurgulayarak, “Eğer bir ülkede gazeteciler tutuklanıp cezaevine atılıyorsa o ülkede diktatörlük vardır” şeklinde konuştu. Gazetecilere yönelik artan baskı ve zulme karşı kampanyayı başlattıklarını belirten Boltan, özgür düşünceden yana herkesi kampanyaya destek vermeye çağırdı.

HEDEF 10 BİN İMZA

Kampanya kapsamında hedeflerinin 10 bin imzaya ulaşması olduğunu söyleyen Boltan, bu imzaları daha sonra Adalet Bakanlığına sunarak, tutuklu bulunan bütün gazetecilerin serbest bırakılmasını talep edeceklerini söyledi. Gazetecilerin haksız yere tutuklandığına işaret eden Boltan, hakikatin ve gerçeğin takipçisi olan gazetecilerin bir an önce serbest bırakılması talebini yineledi. (Diyarbakır/DİHA)

İMZA KAMPANYASI İÇİN TIKLA

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cezaevinin çatısı uçtu, çok sayıda yaralı var

SONRAKİ HABER

İktidarın mobilizasyon aracı: savaş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...