15 Nisan 2016 14:40

İzmir'de Türk-İş şubelerinden örnek tutum: Merkeze uymadılar, 1 Mayıs ortak kutlanacak

Paylaş

İzmir’de yapılacak merkezi 1 Mayıs mitingi için bir süredir devam eden görüşmeler karara bağlandı. DİSK, Türk-İş’e bağlı şubeler, KESK, TMMOB ve TTB 1 Mayıs’ı Gündoğdu Meydanı’nda birlikte kutlayacak.

Geçtiğimiz günlerde Türk-İş Ege Bölge Temsilciliğinde gerçekleştirilen başkanlar kurulu toplantısında Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım, Türk-İş merkezinin aldığı karar doğrultusunda 1 Mayıs’ta Çanakkale’ye gidileceğini söylemiş ancak şubelerin büyük çoğunluğu bunu kabul etmemişti. Şube başkanları, 1 Mayıs’ın her yıl olduğu gibi bu yıl da diğer emek ve meslek örgütleri ile birlikte İzmir’de kutlanması gerektiğini belirtmişti.

Son yapılan toplantıda, daha önce DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından oluşturularak alan için başvuru yapmış olan tertip komitesine Türk-İş şubeleri adına Belediye-İş de dahil oldu. Belediye-İş’in yanı sıra, Yol-İş, DERİTEKS, TÜMTİS, Tes-İş 1 ve 2 No’lu şubeler, TEKSİF, Sağlık-İş gibi sendikaların yer aldığı 15’e yakın şube Gündoğdu’daki 1 Mayıs kutlamasına katılacak. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Konfederasyonlar yine Taksim’e sıkıştı

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa