14 Nisan 2016 18:53

DİHA Muhabiri Meltem Oktay tutuklandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde evlerine yapılan baskında gözaltına alınan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabirleri Meltem Oktay ve Uğur Akgül savcılık işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Mahkemeye sevk edildi. Meltem Oktay, 'örgüt üyesi olmak' iddiasıyla tutuklanırken, Uğur Akgül ise, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Paylaş

Mardin’in Nusaybin ilçesi Çatalözü Mahallesi’nde kaldıkları eve 12 Nisan günü düzenlenen polis baskınında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerin ardından adliye olarak kullanılan Nusaybin Devlet Hastanesi’ne sevk edilen DİHA muhabirleri Meltem Oktay ve Uğur Akgül’ün savcılık işlemleri tamamlandı. Savcı, Oktay’ı “örgüt üyesi olmak”, Akgül’ü ise “örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Mahkemeye sevk etti.

Savcılığın gerekçe olarak sosyal medya paylaşımları ve muhabirlerin yaptığı haberleri gösterdiği öğrenilirken, Oktay hakkında gizli tanık ifadesi olduğu da belirtildi. Nusaybin Adliyesinin “güvenlik” nedeniyle kullanılamadığı, yargılamaların Nusaybin Devlet Hastanesi’nin üst kısmında yapıldığı öğrenildi.

Mahkemedeki işlemlerinin ardından Oktay, "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla tutuklandı, "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla ifadesi alınan Akgül ise, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. (Mardin/DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Liman-İş’ten işten atmalara tepki: ‘İşçi sınıfı sizi terbiye edecektir’

SONRAKİ HABER

Auschwitz toplama kampı esirlerinin kurtarılmasının 75. yıl dönümü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...