14 Nisan 2016 16:00

Tüpraş’ta bakım grubu iş bıraktı

Tüpraş’ta bakım grubu iş bıraktı

Paylaş

Tüpraş’ın Aliağa tesislerinde, müdürün değişmesi ile birlikte uzun zamandır yaşanan farklı uygulamalar ve mutabakata varılan konularda adım atılmamasının yanı sıra son olarak taşeron protokolünün tanınmadığının söylemesi üzerine bakım grubu iş bıraktı.

Son dönemlerde işveren yetkilileri gaz testi eğitimi, gaz ölçüm işleri ve işletmelere takım çantalarının teslim edilmesi ile bazı bakım işlerini işletme operatörlerine yaptırmaya çalışıyor.

Oysa gaz ölçüm işleri, ilgili yasa gereğince ve herhangi bir kazaya da mahal vermemesi açısından teknik emniyet görevlisi işçilerinin işi. Petrol-İş, işçileri hiçbir şekilde gaz ölçüm cihazlarını kullanmayacakları konusunda uyarmıştı.

Şimdilik işbaşı yapmama eylemi bakım grubunda gerçekleşirken, sorunların çözülmemesi durumunda fabrika geneline yayılmasının söz konusu olabileceği söyleniyor. Pazartesi günü fabrika genel müdürü ve Petrol-İş genel başkanının katılımıyla bir görüşme yapılması bekleniyor.   

Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay da, taşeron protokolüne uyulmasının kendileri için büyük önem arzettiğini belirterek, pazartesi yapılacak görüşmeden olumlu sonuç alınmazsa eylemlerinin artarak süreceğini dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

BirGün 13 Yaşında

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa