DBP Diyarbakır il binasındaki arama 11 saat sürdü

DBP Diyarbakır il binasındaki arama 11 saat sürdü

DBP Diyarbakır il binasına yapılan baskın 11 saat sürerken, parti binasındaki yayınlara ve birçok eşyaya el konuldu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve Kayapınar ilçe binalarının yanı sıra aralarında DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu parti yöneticilerinin evlerine sabah saatlerinde baskın düzenledi. Baskınlarda DBP İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy ile DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek gözaltına alınarak emniyete götürüldü. DBP il binasında 11 saat süren arama saat 17.00'ye kadar sürdü.

Binanın çevresi gün boyunca polis ablukasına alınırken, baskında parti binasındaki tüm eşyaların dağıtıldı. Binada bulunan yayınlara el konulurken, polislerin, lavaboların tavanları ile duvar saatlerini kırarak arama yaptığı görüldü. Parti binasında el konulan eşyalar, bir kamyonete bindirilerek götürüldü.

'OPERASYONLARA KARŞI HERKES SES ÇIKARMALI'

Parti binasındaki aramalar sürerken, HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, bir grup partili ile birlikte parti binasının önüne geldi. Yiğitalp, operasyona ilişkin burada kısa bir açıklamada bulundu

14 Nisan 2009 tarihinde başlatılan "KCK" operasyonlarını hatırlatan Yiğitalap, bugün de benzer bir uygulamayla siyasetçilerin gözaltına alındığı ve tutuklandığına dikkat çekti. Yiğitalp, "Anlaşılıyor ki bu siyasi soykırım operasyonları devam edecek. Bu operasyonlar Kürt halkına yapılan saldırıların bir parçadır. Bu operasyonların büyümemesi için herkesin bulunduğu yerden ses çıkarması gerekiyor. Bu operasyonlarla, sindirme politikalarıyla Kürt halkını yıldıramayacaklar" dedi. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Nisan 2016 19:27
www.evrensel.net