IŞİD muhbiri: IŞİD'in 70 ilde hücre evi var

IŞİD muhbiri: IŞİD'in 70 ilde hücre evi var

Kars Emniyet Müdürlüğü kaynaklı ‘gizli’ ibareli bir yazıda IŞİD’in 70 ilde hücre evlerinin bulunduğu belirtildi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre Kars Emniyet Müdürlüğü, 10 Ekim 2015’teki Ankara saldırısının ardından 28 Ekim 2015’te merkez ve ilçe birimlerine ‘gizli’ ibareli bir yazı göndererek personeline IŞİD mensuplarının Türkiye’de tepkisel eylemler düzenleyebileceği uyarısı yaptı.

Emniyetin IŞİD içindeki bir muhbirden aldığı bilgiye dikkat çeken Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, örgütün CHP, HDP, sol örgütler ve turistik bölgeleri hedef alacağını belirtti.

IŞİD muhbirinin gönderdiği e-postadaki bilgilere yer verilen yazıda IŞİD’in İstanbul, Trabzon, Samsun, İzmir, Diyarbakır, Mardin, Adana, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Mersin, Bitlis, Van, Batman, Konya, Kocaeli, Bursa, Kahramanmaraş, Siirt, Şırnak, Aydın, Ağrı, Antalya, Edirne, Osmaniye, Iğdır, Niğde, Amasya ve Ordu illerinde hücre örgütlenmelerinin bulunduğu, 70 ilde de hücre evlerinin bulunduğu ifade edildi.

Muhbir, bu bigileri IŞİD’in Suriye’de faaliyet gösteren kolunun yetkili bir isminden öğrendiğini kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Nisan 2016 15:38
www.evrensel.net
ETİKETLER IŞİD