25 Nisan 2012 09:10

Şemdinli'de 2'si muhtar 15 kişiye gözaltı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde evlere düzenlenen baskınlarda aralarında iki köy muhtarının da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.Şemdinli ilçe merkezi ile Günyazı (Qelaşk), Kayalar (Katune), Üstünağaç (Şavite) köyleri ve Tekeli (Gare) Köyü'nün Hazne ve Mağaraönü (Şıkevtan) mezr

Şemdinli'de 2'si muhtar 15 kişiye gözaltı

Paylaş

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde evlere düzenlenen baskınlarda aralarında iki köy muhtarının da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Şemdinli ilçe merkezi ile Günyazı (Qelaşk), Kayalar (Katune), Üstünağaç (Şavite) köyleri ve Tekeli (Gare) Köyü'nün Hazne ve Mağaraönü (Şıkevtan) mezralarında polis ve jandarmalar, 50 ayrı eve baskın düzenledi. Baskınlarda Günyazı Köyü muhtarı Abdulhaluk Arslan, Kayalar Köyü muhtarı Rıfat Yavuz ile köylülerden İsmail Tekin, İsmet Kaya, Abdin Özkan, Lokman Atilla, Ömer Yüce, Mevlüt Kaya, Hamit Şin, Selim Avcı, Cabbar Kaya, Mutalip Çakmak, Necmettin Orman, Vahit Fırat ve M. Maşik Maviş gözaltına alındı. Van Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla gözaltına alınan 15 kişi, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bekletiliyor. 15 kişinin Van'a götürülmesi bekleniyor.

Gözaltlıların ardından Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde geniş polisiye önlemler alınmaya başlandı. (Hakkari/DİHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Hakkari Valisi, MGK'ya atandı

SONRAKİ HABER

Trump yine tehdit etti: Venezuela'ya en sert yaptırımları uygulamadık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa