12 Nisan 2016 16:48

Özgürlük Nöbeti’ne DİSK'ten destek ziyareti

Barış Bildirisi'ne imza attıkları için tutuklanan akademisyenlere destek amacıyla Bakırköy Kadın Cezaevi önünde tutulan 'Özgürlük Nöbeti' eylemi sürüyor. DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve yöneticileri eyleme destek ziyaretinde bulundu.

Paylaş

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı Barış Bildirisi'ne imza attıkları için tutuklanan akademisyen Muzaffer Kaya, Kıvanç Ersoy, Esra Mungan ve Meral Camcı'yala dayanışma amacıyla Bakırköy Kadın Cezaevi önünde başlatılan Özgürlük Nöbeti eylemi sürüyor. Eyleme DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Arzu Çerkezoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Kamber Saygılı destek ziyaretinde bulundu. Nöbetteki akademisyenlerle sohbet eden DİSK yöneticileri, kaleme aldıkları kısa bir mesajı da avukatlar aracılığıyla tutuklu Mungan ve Camcı'ya illetti. Beko, ziyarette açıklama yaparak akademisyenlerin barış talebinin arkasında olduklarını söyledi. 

Beko, "Yıllardır bu topraklarda barış, özgürlük, demokrasi isteyen kurum ve kuruluşlara karşı baskıları görüyorsunuz. Akademisyen arkadaşlarımız, 'artık çocuklar ölmesin' diyen barış savunucuları başta Saray'ın başlattığı siyasi linç operasyonlarının hedefi oldular ve cezaevine konuldular. Tutuklanan bilim insanları bizim onurumuzdur. Yıllardır bu topraklarda barış ve demokrasi mücadelesi verenlerin yanında olan bu bilim insanlarının dün olduğu gibi bugün de DİSK olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Merkel: Türkiye'nin notası inceleniyor ancak Almanya'da ifade özgürlüğü var

SONRAKİ HABER

İBB Meclisi AKP Grup Başkanı Tevfik Göksu “cemevi yapacağım” demişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...