12 Nisan 2016 15:24

Cansel Buse'yi intihara sürükleyen öğretmene cinsel istismardan beraat

Cansel Buse'yi intihara sürükleyen öğretmene cinsel istismardan beraat

Paylaş

Kayseri’de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.’ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Özcan, yargılandığı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılıp tahliye edildi.

Evli ve 2 çocuk babası Bayram Özcan’ın, 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması bugün yapılan ikinci duruşmayla tamamlandı. Duruşmaya sanık Matematik öğretmeni Bayram Özcan, tutuklu bulunduğu Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nden getirildi. Davaya Cansel Buse’nin babası Mustafa K. ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de müşteki sıfatıyla müdahil oldu. 

Mahkeme heyeti tutuklu Bayram Özcan’ın “Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından beraatine karar verdi. “Çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik” suçundan 4 yıl 2 ay ile “Müstehcen fotoğrafları saklamak” suçundan 10 ay ceza verdikten sonra, tahliyesine karar verdi. Sanığın 10 aylık cezası ertelendi.

BABA: HUKUK FİYASKOSU

Çıkışta kararla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cansel Buse’nin babası Mustafa K., kararı doğru bulmadığını belirterek, “Hukuk fiyaskosu. Bundan sonra kimsenin çocuğunun okulda can güvenliği olduğuna inanmıyorum. Bu kadarını beklemiyordum” dedi. Cansel Buse K.’nın ailesinin avukatı Kamil Avşaroğlu da karara Yargıtay nezdinde itiraz edeceklerini belirtti. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Özgecan Aslan'ın katilini öldürdüğü iddia edilen mahkumun kardeşi: Ağabeyimle gurur duyuyorum

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa