12 Nisan 2016 12:50

Davutoğlu: Dokunulmazlık düzenlemesi bugün yarın Mecliste

Paylaş

Partisinin grup toplantısında konuşan ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı isim vermeden "terörist" ilan eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, dokunulmazlık düzenlemesinin de tamamlandığını ve "bugün yarın Meclise gönderileceğini" söyledi. Davutoğlu, muhalefetten de "tek seferde bu düzenlemeye" destek vermeleri çağrısında bulundu.

Kilis'in IŞİD füzeleri tarafından vurulmasına dair Davutoğlu, "Ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda gerekli karşılığı veriyoruz" dedi. Hani saldırısına da değinen Davutoğlu, saldırıda 2 askerin hayatını kaybettiğini ve 51 kişinin de yaralandığını söyledi. Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da, "Saz çaldırıp türkü söylettikleri o çocuk katilleri var ya, işte o teröristler sıkıştıkça saldırıyor" ağır hakaretlerle hedef alarak, "Gereken cevap ne ise onu alacaklar" diye konuştu.

"Bu katillerin hepsi ama hepsi ülkemizin şehirlerinden ve dağlarından temizlenecek" diyen Davutoğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması için son imzayı da kendisinin attığını ve anayasa düzenlemesinin bugün ya da yarın Meclis'e gönderileceğini belirterek, "Kim korkuyormuş kim korkmuyormuş ortaya çıkacak. Muhalefete çağrım tek seferde yargı yolunu açan bu fezlekeye destek vermesidir" dedi. Davutoğlu, "Kimse yarın pişman olacağı bir tutum takınmasın" diyerek, CHP ve MHP'nin de tezkereye destek vermesini istedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusu, büyük Halep operasyonuna hazırlanıyor

SONRAKİ HABER

İBB Meclisi AKP Grup Başkanı Tevfik Göksu “cemevi yapacağım” demişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...