Van'da ‘Barış için futbol turnuvası’nda finale kalanlar belli oldu

Van'da ‘Barış için futbol turnuvası’nda finale kalanlar belli oldu

Van’da Emek Gençliği tarafından ‘Barış için futbol turnuvası; Çocuklar ölmesin maça gelsin’ sloganıyla düzenlenen futbol turnuvasında ön eleme ve yarı final maçlarının ardından finale kalan takımlar belli oldu. 

Şoreş Spor, Dalkurt Spor, Mahle Gençlik, Erek Spor, Edebiyatçılar ve Sanatçılar takımlarının katıldığı turnuvada Edebiyatçılar ve Sanatçılar finale yükseldi. Turnuvadan elde edilen gelirle Cizreli çocuklara oyuncak yollanacak. 

Maçların çekişmeli geçtiğini dile getiren Emek Gençliği Yöneticisi Ahmet Bozkurt, “Savaş ortamında etkilenen çocuklara küçük de olsa hediyeler almak üzere turnuvayı düzenledik. Liselerden, dershanelerden ve üniversiteden arkadaşlarımız çağrımızı karşılıksız bırakmadı. Maçlar sırasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Dayanışma için bu çağrımıza karşılık veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Finale kalan takımlara da başarılar diliyoruz” dedi. Final maçında şampiyon takıma kupa verileceğini ve sonrasındaki birkaç gün içinde Cizreli çocuklara hediyeler gönderileceğini söyleyen Bozkurt, turnuvaya katılan tüm gençleri yarın oynanacak final maçına davet etti. Turnuva şampiyonluğu için Edebiyatçılar ve Sanatçıların karşılaşacağı final maçı yarın 17.00’de Elit Halı Saha’da oynanacak. (Van/EVRENSEL)

www.evrensel.net