Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey: İnsana barış yakışır

Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey: İnsana barış yakışır

Bursa'nın Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, son bir yılın icraatlarını değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında barışın ülkede kalıcı hale gelmesini sağlamak adına aldıkları kararı açıkladı. Bozbey, “Biz, bu ülkede, ölüm değil, yaşam kutsanana dek duruyoruz. Tüm açık alan etkinliklerimizin konserlerini iptal ediyoruz. Yaşam normalleşinceye kadar, huzur ve güven ortamı gelişinceye kadar duruyoruz” dedi. 

“İnsana Barış Yakışır” temasıyla Nilüfer Belediye Halkevinde düzenlenen toplantıda Başkan Bozbey, son dönemde ülkede yaşanan çatışma ve ölümlere ilişkin konuştu. 

Nilüfer Belediyesi olarak yıllardır, bir arada yaşamanın güzelliğine değindiklerini vurgulayan Bozbey, “Tüm isteğimiz sevginin, kardeşliğin ve demokrasinin yaşam öz suyu gibi iliklerimize işlemesi yönündedir” dedi. 5393 sayılı Belediyeler Kanunu’nun 38. maddesinde, belediye başkanının görev ve yetkileri arasında “Belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak” tanımlamasının yer aldığına dikkat çeken Bozbey, “Sorarım size: Bugün, barış olmadan mutluluk mümkün müdür? Bugün hangimiz, tam anlamıyla huzur içindeyiz? Evet, 2015 yılı da hizmetlerimizle dolu dolu geçti. Peki bu hizmetler, halkımız tarafından bugün geldiğimiz noktada, her gün şehit haberleri alırken, her gün yüreğimiz yanarken mutlu bir şekilde kullanılabiliyor mu? Soruyorum size, barış yoksa, özgürlük yoksa, demokrasi yoksa, korku geniş gövdesiyle hepimizin bedenlerinde kocaman bir yük oluyorsa hizmet neye yarar?” diye konuştu. Bozbey, “Biz, bu ülkede, ölüm değil, yaşam kutsanana dek duruyoruz. Kimsenin korkusunu tetiklemek, kimseye ‘Evinizde kalın’ demek, ‘Sokaklara çıkmayın’ demek değil niyetimiz. Ama hiçbir şey olmamış gibi yapmak da istemiyoruz. Çünkü bu ülkede, her gün bir şeyler oluyor, bu ülkede olan şeyler kayıplarımızı artırıyor, acılarımızı tazeliyor ve bir acı daha yeni yerleşmişken, bir diğeri üzerine ekleniyor.. O nedenle duruyoruz. Tüm açık alan etkinliklerimizin konserlerini iptal ediyoruz. Bu ülkede, bu güzel topraklarda ölümün değil, yaşamın sesi çağlasın, barışın türküsü gökyüzünde yankılansın istiyoruz. Biz diyoruz ki, ‘İnsana barış yakışır, silahlar bir an önce sussun’” dedi. (Bursa/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net