11 Nisan 2016 16:05

Turkcell’e bir tepki daha: #SansürCell

Turkcell’e bir tepki daha: #SansürCell

Paylaş

Çocuk istismarının yaşandığı Ensar Vakfı’na sponsor olmaya devam edeceğini açıklayan Turkcell’i eleştiren 100 tweetin engellenmesine tepki yağıyor 

İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, Ensar Vakfı’na sponsor olduğu için Twitter kullanıcılarının tepkisiyle karşılaşan Turkcell’in eleştiri içeren tweetleri kaldırma talebini kabul etti. Ancak Twitter karara şimdilik uymayacağını açıkladı.

Turkcell’in avukatları, “Toplum nezdinde onur şeref ve saygınlığını zedeleyici, müvekkillerini küçük düşürücü, gerçeğe aykırı bilgi vererek toplum nezdinde hedef gösterilmesi nedeniyle ağır hakaret içeren ifadeler kullanıldığı” iddiasıyla İstanbul Anadolu 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne şikayette bulunmuş, hakim de eleştiri içeren tweetleri kaldırma talebini kabul etmişti. 

Twitter ise karar metnini, metinde yer alan kullanıcılara e-posta ile gönderdi. Bilgi amaçlı gönderilen e-postada “Twitter, mahkeme kararında belirtilen içerik ile ilgili şu an için herhangi bir işlem yapmamıştır. Sadece hesabınıza gönderilmiş ve ekteki mahkeme kararında belirtilmiş bir içerik ile ilgili sizi bilgilendirmek amacıyla bu e-posta mesajını gönderiyoruz.” denildi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Özgecan Aslan'ın katili öldürüldü

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa