10 Nisan 2016 11:17

Meteoroloji'den yurt genelinde yağış uyarısı

Meteoroloji'den yurt genelinde yağış uyarısı

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahmin raporuna göre; ülkenin büyük bölümünde Perşembe gününe kadar gök gürültülü ve yer yer kuvvetli yağışlar görülecek. Yetkililer, vatandaşları; ani su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı uyardı.

Pazar günü yurt genelinde yağış mevcut. 11 Nisan Pazartesi günü Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Mersin, Karaman, Aksaray, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin dışındaki illerde yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışlı hava, 12 Nisan Salı günü de etkisini sürdürecek. Bu kez Çanakkale, İzmir, Manise, Uşak, Aydın, Denizli, Muğla, Antalya dışındaki yerlerde yağışlar aynı şekilde devam edecek.

13 Nisan Çarşamba günü Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Antalya parçalı bulutlu, Isparta, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli çok bulut olacak. Ülkenin diğer illerinde yağışlar etkili şekilde sürecek.

14 Nisan Perşembe ise Hatay’da gök gürültülü olmak üzere Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kılıs, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Muş yağışlı. Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Sivas, Kayseri, Niğde, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Dersim, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Sivas çok bulutlu olacak. Doğu ve Güneydoğu’da kalan diğer illerde ise yağış devam edecek. Ülkenin batıda kalan illerinde parçalı bulutlu hava hakim olacak. (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

İdil'de Federal Kürdistan formaları toplatıldı!

SONRAKİ HABER

Liselere giriş sınavına yönelik dördüncü örnek soru kitapçığı yayımlan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa