10 Nisan 2016 00:59

Dostcam işçilerinden 1 Mayıs öncesi örgütlenme çağrısı: Kölece çalışmak kaderimiz değil

Paylaş

DİSK’e bağlı Cam Keramik-İş’te örgütlendikleri için işten atılan Dostcam işçileri organize sanayi bölgesi içinde işçilere bildiri dağıtarak örgütlenme çağrısı yaptı.  

İşçiler bildirilerinde Dostcam işçileri olarak, çalışma şartlarının ağırlığına, düşük ücretlerle iş güvencesi olmadan çalışmaya ve yöneticilerin sürekli uyguladığı mobbinge karşı örgütlenme çalışması başlattıklarını belirterek, “Hakkımız olanı alana kadar fiili ve hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Düşük ücretle ve kölece çalışmanın kaderleri olmadığını vurgulayan Dostcam işçileri, “Organizedeki tüm işçilere Dostcam direnişi etrafında birleşme çağrısı yapıyoruz. Örgütlenmeyi kendi fabrikalarımıza taşıyarak hak hukuk tanımayan anlayışa karşı hep birlikte kazanabiliriz” dedi.

“İşçi sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs öncesi Dostcam’da yakalanan kıvılcımı büyütelim” diyen işçiler, organizedeki tüm fabrikalarda komiteler kurarak birliği ve dayanışmayı güçlendirme çağrısı yaptı.

Öte yandan Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Schneider Elektrik işçilerinin ardından, yine Birleşik Metal-İş’te örgütlü ZF Lenförder işçileri de fabrikalarından çıkarak yaptıkları yürüyüşle Dostcam işçilerini ziyaret etti. İşçiler hep birlikte, “Atılan işçiler geri alınsın”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarını attı.

Yine Petrol-İş Sendikası Manisa Örgütlenme Bürosu ve Standart Profil işçileri Dostcam işçilerini ziyaret ederek desteklerini belirtti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

10EkimDER Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun: Umuda tutunmak zorundayız

SONRAKİ HABER

Evrensel reporters’ press cards have been canceled

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...