10 Nisan 2016 00:39

Kartal esnafı 3 yıldır tamamlanmayan projeye isyan etti: 'Burada rant var'

Kartal esnafı 3 yıldır tamamlanmayan projeye isyan etti: 'Burada rant var'

Paylaş

İstanbul Kartal’da 2015 yılında yapımı tamamlanacağı söylenen ancak hâlâ tamamlanmayan Kartal İstasyonu nedeniyle esnaf isyan etti. 3 yıldır süren istasyon çalışması nedeniyle hem esnafın satışları önemli oranda azalmış, hem de toprak yoldan kalkan toz nedeniyle malları zarar görüyor. İstasyon inşaatı önünde eylem yapan esnaf, inşaat çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını ve toz kalkmasını önlemek için toprak yolun sulanmasını istedi.

İnşaat alanı önünde eylem yapan Kartal istasyon esnafı toprak yolun sulanması için sulama aracı gelmeden eylemlerini bitirmeyeceklerini ve inşaat alanına kimsenin girmesine izin vermeyeceklerini söyledi. Esnafın bir saat boyunca eylemi sonlandırmaması üzerine İSKİ’den kiralanan bir araç gelerek sulama çalışması yaptı. İnşaat alanının her gün saat başı sulanmasını isteyen esnaf, “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

‘BURADA RANT VAR’

Kartal Tren İstasyonu projesiyle istasyonun şehir dışına çıkarılmak istendiğini de belirten esnaf, istasyon girişinin KOÇTAŞ’ın bulunduğu alana, çıkışının da DAP-YAPI tarafından inşa edilen projenin olduğu bölgeye verildiğini aktaran esnaf, “Burada sadece bir yol yapım sorunu yok, bir rant sorunu var. Birileri zengin olurken üreten, küçük esnaf gün geçtikçe fakirleşecek. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Esnaf talepleri karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini açıklayarak halkın da desteğini istedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Çilem Doğan: Kadınların ‘Çilem’e beraat’ sesi gücüm oldu

SONRAKİ HABER

Liselere giriş sınavına yönelik 4. örnek soru kitapçığı yayımlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa