2016’ya damga vurması beklenen teknoloji trendleri

2016’ya damga vurması beklenen teknoloji trendleri

2016’da sık karşılaşacağımız teknolojik gelişmeler arasında daha fazla sensör kullanımı, otonom cihazların yaygınlaşması, uygulama ve hizmetlerin birleşmesi gibi trendler yer alıyor.

HER ŞEYİN VERİSİ

Dijital ürünler hayatın her alanına yayıldıkça, tüketicilerin veri izleri artıyor. Şirketler, analitik bir kültür benimseyip, veri niceliği değil veri niteliğine önem vermeli.

YAPAY ZEKA (AI)

Eksiksiz bir yapay zekaya henüz uzağız. Yine de müşterilerine onları daha çok ilgilendiren mesajlarla ulaşmak isteyen markalar için yapay zekanın nimetleri heyecan verici. 

SANAL GERÇEKLİK (VR)

Sanal gerçekliğin, oyun sektöründeki yerinin yanında, çok daha geniş bir sektör yelpazesine hitap etme potansiyeli var. Peki sizin işiniz bu fırsatlara açık mı?

VİDEO TÜKETİMİ

Dijital dünya, video seyretmenin adresi olurken, markalar da hedef içerik tasarımı ile dağıtımını geliştirmek için izlenme verilerini değerlendirmeli. 

DİJİTAL AKSESUARLAR

Dijital aksesuarlar benimsenip, günlük hayatta da kullanılabileceği alanlar tanındığı için; kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, teslim edilmesi bu cihazların daha da yaygınlaşması için anahtar rolünde.

MOBİL ÖDEME

Mobil ödemenin yaygınlaşması için, markalar müşterilerini teşvik etmeli, güvenlik kaygılarını gidermeli.

ALKILLI EVLER

Akıllı evlerin yaygınlaşması, kademe kademe bir artışa bağlı. Müşterileri ikna etmek için, rakipler birbirleriyle işbirliği yapıp müşterilerine sade, sorunsuz çözümler üretmeli.

BAĞLANTILI ARAÇLAR

Araç içi bağlantının yaygınlaşmasıyla beraber, araç sektörü ile teknoloji girişimcileri, müşterileri verilerini 
paylaşmaya ikna etmeli.

DRONELAR

Geniş kullanım alanlarıyla drone piyasası büyük bir yükselişte. Peki masrafları düşürüp verimi artırmak için dronelar size yardımcı olabilir mi?

3D YAZICILAR

3D yazıcılara rağbet artıyor. Bu alan, fabrika üretimi yerine butik üretime  geçişe neden olabilir mi? (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net