09 Nisan 2016 00:52

İkinci grup mülteci kafilesi Pehlivanköy’e ulaştı

İkinci grup mülteci kafilesi Pehlivanköy’e ulaştı

Paylaş

AB ile yapılan geri kabul anlaşması gereği Yunanistan’dan feribotla İzmir Dikili Limanına getirilen ikinci grup 44 mülteci yaklaşık 7 saatlik yolcuğun ardından Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesi’ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne ulaştı. 

İki otobüsle getirilen mülteciler, Kırklareli’ne 62 kilometre uzaklıktaki Pehlivanköy İlçesi Geri Gönderme Merkezi’ne yerleştirildi. Pakistan, Irak, Filistin, Fas ve Mısır uyruklu 44 mülteci, binanın yan kapısından içeri alındı. Polis görüntü alınmaması için etten duvar ördü.

Merkezde parmak izleri alınan olan mülteciler ardından sınır dışı işlemlerine kadar kalacakları odalarına yerleştirildi. Önceki gün gelen kafilede yer alan mülteciler ise demir parmaklıklı pencerelere çıkarak kendilerini görüntüleyen gazetecilere seslendi. Ülkelerine dönmek istemediğini anlatan mülteciler, ‘No Pakistan, freedoom’ (özgürlük), yemek, ekmek problem’ diye bağırdı. 

Dikili'ye bugün  126 mültecinin iade kapsamında getirildiği ve hepsinin otobüslerle Kırklareli'ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne ulaştırılacağı belirtildi. 750 kapasiteli Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’nde önceki gün ve bugünkü gelenlerle mülteci sayısının 324’e yükseleceği öğrenildi. (DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Aile Bakanından skandal bir açıklama daha: Çocuk gelişimci değil imam ihtiyacı varmış!

SONRAKİ HABER

AYM, 5 siyasi parti hakkında suç duyurusunda

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa