08 Nisan 2016 14:26

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'ya: Bulunduğu makamın adamı değil

Paylaş

İstanbul'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Erdoğan, Karaman'daki çocuk istismarı skandalına ilişkin konuşurken Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu için "Birilerinin(Ensar Vakfı) önüne yatmış vaziyette" diyen Kılıçdaroğlu'ya "Bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Kaset olmasa o makama gelemezdi" dedi.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Şu anda bu zat bir defa bulunduğu makamın adamı değil. Bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Ben kendisi için çırak bile olamadı demiştim, gerçekten çırak bile olamadı. Yakışacak çok çok ifadeler var da, buna edebim müsade etmiyor. Geçen söyledim zaten. Siyasi sapık dedim. Niye dedim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, partimiz kurulduğundan bu yana dava arkadaşımızdır.

Bu zatın ne ilmi, ne yaşamı, ne de siyasetteki yeri el vermez. Bir kasetle geldiği makam var, o kaset olmasa o makama gelemezdi. Sayın Baykal'ın yanından çıktığı zaman 'Adaylık düşünmüyorum' diyen kişi ertesi gün aday oldu. Akşam başka sabah başka. Bunda her türlü yalan dolan var. Böyle bir tip, tipleme. Allah Türk siyasetini böyle tiplerden korusun. CHP'ye oy vermiş kadın kardeşlerimin bu saygısızlığı aslında çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi.

Bu bir rutindir. Bu tür müracaatlarda 10 gün içinde yanılmıyorsam esasa girmenin kararını verir, ondan sonra da yine yanılmıyorsam bir ay içerisinde de bunu görüşür, gereken cevabı verir. Olay bu rutinin işlemesidir.

Bulaşanlar da dahil hepsi, 3 veya 4 tane versiyonu var. Bunlardan en ağır olanı budur, bunlar Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışanlar değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığında Türkiye'ye, Türk vatanına ihanet olamaz. Bunlar, Türkiye Cumhuriyetine ihanet içerisindeler, ülkemize yakışmıyorlar. İhanet içerisinde olanları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını doğru bulmuyorum." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Aloha Tekstil’deki iş cinayeti Meclis gündeminde

SONRAKİ HABER

Meteoroloji'den yurt genelinde yağışlı hava uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...