08 Nisan 2016 00:42

Yaşamını yitirdiği iddia edilen Mihraç Ural'ın Twitter hesabı hareketlendi

Paylaş

Ahrar'uş Şam'ın Lazkiye'de öldürüldüğünü iddia ettiği Suriye Mukavemeti Lideri Mihraç Ural'ın Twitter hesabından, 27 Mart'tan bu yana ilk kez paylaşım yapıldı. @MihracUral2 hesabı, "Yalan ve kurgularinizin sevincini kursaginizda birakacagim Inanciniz yalan ahlaksizsiniz. Lagimsiniz. MIT in satilmis canileri olduremediniz" yazdı. Ancak bu mesaj yaklaşık 3 saat sonra silindi. Suriye Mukavemeti, imzalı yeni paylaşımda "Hiçbir dost kaygıya kapılmasın. Uygun koşulda en geniş açıklama yapılacaktır" denildi.

Mihraç Ural'ın bulunduğu konvoyun, Lazkiye'nin kuzeyindeki Peygamber Yunus tepesinde top atışıyla vurulduğu ve Ural'ın yaşamını yitirdiği iddia edilmişti.

Ural'ın örgütü de "Komutanımızdan 27 Mart'tan bu yana haber alamıyoruz" açıklaması yapmış ancak ölüp ölmediğinin henüz tespit edilemediğini kaydetmişti.

Bölgeyi yakından takip eden Gazeteci Hasan Sivri ise, Enis Nakkaş'a dayandırdığı bilgiye göre "Enis Nakkaş ile yine konuştuk. Ayrıntı vermiyor ve "Mihraç Ural yaşıyor" diyor. İletişimi sorunca "İletişim yasak' diyor. Garip bir durum" ifadesini kullanmıştı.

@MihracUral2 Twitter hesabı, yaptığı ilk paylaşımdan yaklaşık 3 saat sonra 27 Mart'tan bu yana atılan ilk tweet'i sildi.

Atılan yeni tweet şöyle:

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

'Özel Kuvvetler'e bağlı 100 asker Şeyh Maksud saldırısı için Suriye'ye sokuldu' iddiası

SONRAKİ HABER

Santral yapacak ama üretim lisansı yok!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...