07 Nisan 2016 11:06

Silopi’de dün top atışında yaralanan 2 yaşındaki bebek hayatını kaybetti

Silopi’de dün top atışında yaralanan 2 yaşındaki bebek hayatını kaybetti

Paylaş

Silopi’de yapılan top atışları sonucu ağır yaralanan ve Batman’a sevk edilen 2 yaşındaki Esra Şalk isimli bebek yaşamını yitirdi. İlçede 24 saat içindeki saldırılarda 2'si bebek ve çocuk, 8 sivil öldürüldü. 

Şırnak’ın Silopi ilçesinde gündüzleri de kapsayacak şekilde ilan edilen “Sokağa çıkma yasağı” ile birlikte evlerin tanklarla bombalaması sonucu ölümler çoğalıyor. Dün Başak ve Barbaros mahallerine yönelik yapılan top atışlarında öldürülen 70 yaşındaki Zülfiye Şalk’ın ağır yaralanan 2 yaşındaki torunu Esra da yaşamını yitirdi. Cizre Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Batman’a sevk edilen Esra, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

İlçede tank ve ağır silahlarla Başak ile Barbaros mahallelerine yönelik gerçekleştirilen top atışlarında 45 yaşındaki Behiye Erener, 70 yaşındaki Zülfiye Şalk ile aynı aileden İsa, Ahmet, Muhyettin ve Saadettin Tonguç adlı siviller öldürüldü. Saldırılarda çok sayıda sivil de ağır yaralandı. Yine gece saatlerinde Başak Mahallesi'nde evlerinin balkonunda oyun oynayan Rahime Sanır (14) askerlerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirirken, ağabeyi Murat Sanır (17) ise yaralandı. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Liseli Cansel'i intihara sürükleyen öğretmen hakim önünde

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa