Anadolu Üniversitesi'nde öğrencilere saldırılar devam ediyor!

Anadolu Üniversitesi'nde öğrencilere saldırılar devam ediyor!

Neredeyse her gün ÖGB ve polis saldılarılarının yaşandığı Anadolu Üniversitesi'nde bugün de ÖGB saldırısı yaşandı. 

13 Nisan Çarşamba günü saat 12.00da Yunus Emre Kampüsü Akm önünde gerçekleşecek olan Özgürlük Şenliği'nin duyurusunu yapmak isteyen öğrencilere özel güvenlik görevlileri saldırdı. Yemekhanenin girişleri özel güvenliklerle kapatılırlen yemek yemeye girmek isteyen ve yaşananlara tepki gösteren öğrencilere de müdahale gerçekleşti. Yaşanan saldırılar sırasında 1 kadın öğrenci yaralanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öğrenciler yaralanan arkadaşlarından gelecek haberi beklerken üniversiteye çevik kuvvet ekipleri ve toma çağrıldı. 

"Üniversitede ki saldırıların her geçen gün sertleştiğini rektörlüğün mevzuat tanımadığına ve tehdit edildiklerine" dikkat çeken öğrenciler "üniversitemizde ÖGB şiddeti, polis, TOMA, yasak değil bilim, sanat, ifade özgürlüğü istiyoruz. Nefes almak istiyoruz" açıklaması yaparak Özgürlük Şenliği çalışmalarına devam edeceklerini söylediler. 

Anadolu Üniversitesi'nde son 1 haftadır her türlü afiş, bildiri, stant çalışması yasaklanır ve saldırılar yaşanırken keyfi uygulamalarla öğrencilerin okula alınmadığı ve okul içerisinde takip edilerek taciz edildiği görüntüler yaşanmıştı.  28 öğrenciye uzaklaştırma ve kınama cezaları verilmiş sonrasında ise bir çok yeni soruşturma açılmaya devam etmişti. (Eskişehir/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net