İngilizler, Hindistan ve Nepal’den  çocuk köle satın alıyor!

İngilizler, Hindistan ve Nepal’den çocuk köle satın alıyor!

İngiliz gazetesi The Sun’ın yaptığı bir araştırmaya göre, Nepal ve Hindistanlı çok sayıda çocuk, evişlerinde, ‘seks kölesi’ olarak çalıştırmak ya da organlarından yararlanmak için yaklaşık 7 bin 500 dolara satılarak Birleşik Krallık’a gönderiliyor. 

Nepal’de yaşanan deprem, bu ülkede ve çevre ülkelerdeki durumu oldukça olumsuz etkiledi. Deprem sonrası evlerinden olan binlerce Nepalli aile komşu ülkelere göç etmek zorunda kaldı, ancak bu göçler onların aşırı yoksulluklarına çare olmadı.

KILIK DEĞİŞTİRİP TACİRLERLE KONUŞTULAR

The Sun’ın iddiasına göre, bu koşullar içinde yaşayan çocuklar, onları birkaç yıl hapseden, belgelerinde tahrifat yapan ve eğitime tabi tutan köle tacirlerinin eline düşüyor. Britanyalılar bu çocukları satın alıyor, akrabalarının yetim kalmış çocukları ya da aile üyeleriymiş gibi evlerine gönderiyorlar.

Zengin bir Sih (Hindistan’da bir din ve bu dine inanan kişi) kılığına giren The Sun çalışanlarından biri, annesi ve hasta eşine baksın diye bir çocuk satın almak üzere Hindistan’a gitti. Hepsi 10-13 yaş arası çocukları gösterip bunlar arasından seçim yapabileceğini bildiren ve “iade yapamayacağı” uyarısında bulunan insan taciri ona, “Onu nerede kullanacağın senin bileceğin iş” dedi.

2015’TE 1000 KÖLE ÇOCUK GETİRİLDİ

8 yıldan bu yana çocuk köle satma işi yaptığını söyleyen insan taciri ve 10 yaş altındaki çocukları önermiyor. “Çalışamıyorlar ve anne-babalarını özledikleri için sürekli ağlıyorlar.”

Nepalli mülteci ve  sefalet içindeki Hintlilerin 10 yaşındaki çocuklarının “sığırlar gibi” satıldığını yazan The Sun’a göre, geçen yıl Birleşik Krallık’a yaklaşık bin çocuk köle getirildi. Bu rakam 2014 yılının neredeyse iki katı. Çocuk ticareti konusunda dünyada birinci sırada olan Hindistan’ı Arnavutluk, Vietnam ve Nijerya takip ediyor. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net