06 Nisan 2016 16:21

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri: Barış talebimizin arkasındayız, hesap soruyoruz

Paylaş

Adana'da 10 Ekim Ankara Barış Mitingi'ne çağrı için yaptıkları eylemde polis saldırısına maruz kaldıktan sonra 17 Kasım sabahı evleri basılarak gözaltına alınan DİSK, KESK, TMMOB, EMEP üye ve yöneticisi 14 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. 

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” iddiasıyla Adana 17’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan 14 kişi, savunmalarında anayasal haklarını kullandıkları yürüyüşte polis saldırısına kaldıklarını belirterek beraat talebinde bulundu. Duruşma dosyadaki eksiklerin giderilmesi için 13 Temmuz 2016 tarihine ertelendi.

Duruşma öncesi Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, Adana Adliyesi eski binası önünde açıklama yaptı. Burada konuşan KESK Merkez Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy, “Mücadele, demokrasi, barış taleplerimizin arkasında durarak, hesap soruyoruz. Emeğine sahip çıkan, demokrasinin gelişmesi için mücadele eden ve dünyanın en masum talebi olan barış talebini dillendirdiği için insanların yargılandığı bir ülkenin yönetimi için nitelendirilecek tek şey var. O da açık faşizmdir” dedi. (Adana/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Balıkesir’de Eğitim Sen üyelerine 8 Mart soruşturması!

SONRAKİ HABER

Hekimler uyardı: Şiddet yasası çıkarılmazsa 17 Nisan’da iş bırakacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...