06 Nisan 2016 15:02

İlaç Takip Sistemi'nde 1 günlük kesinti yaşanacak

Paylaş

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, eczanelerin ilaç vermek için kullandıkları İlaç Takip Sistemi'nde 1 günlük kesinti yaşanacağını duyurdu. Kurumun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, İlaç Takip Sistemi'nin kurulu olduğu veri merkezindeki çalışma nedeniyle sistemde gün içerisinde kesinti yaşanacağı belirtilerek ilaca erişim konusunda sorun yaşanmaması amacıyla gereken tedbirlerin SGK'yla karşılıklı alındığı bildirildi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun İlaç Takip Sistemi erişim sorunu hakkındaki açıklaması şöyle: "İlaç Takip Sisteminin kurulu olduğu veri merkezindeki çalışma nedeniyle İTS'de gün içerisinde kesinti yaşanacaktır. Herhangi bir aksaklık olmadığı taktirde kesintinin 07.04.2016 mesai başlangıcında sonlanacağı öngörülmektedir. Vatandaşımızın ilaca erişiminde sorun yaşanmaması amacıyla gereken tedbirler SGK ile karşılıklı alınmıştır."

BAKANLIK: VATANDAŞLARIMIZIN İLACA ERİŞİMİNDE HERHANGİ BİR SORUN YOK

Sağlık Bakanlığı da İlaç Takip Sistemi'nde yaşanacak kesintiye ilişkin açıklama yaparak, Sağlık Bakanlığı veri merkezinde önceden öngörülemeyen bir arıza oluştuğunu bildirdi. Bakanlık vatandaşların ilaca erişiminde herhangi bir sorun olmadığını vurguladı. Söz konusu sebeple gün içinde sistemde kesintiler yaşanabileceği belirtilerek depolarda, eczane geçişlerinde ve reçete iptallerinde kısa süreli sıkıntılar yaşanabileceği ifade edildi. (DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yüksekova'ya yürüyen barış anneleri: Kan kanla yıkanmaz, bu savaş durmalı

SONRAKİ HABER

AKP’liler kavgada: Kim daha çok ‘Pensilvanya’cı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...