HDP Kocaeli'de Olağanüstü Kongresi'ni 10 Nisan'da yapıyor

HDP Kocaeli'de Olağanüstü Kongresi'ni 10 Nisan'da yapıyor

HDP Kocaeli İl Örgütü, basınla bir araya gelerek 10 Nisan'da Olağanüstü İl Kongresi'ne çağrıda bulundu. 
Erciyes Cafe Börek'te basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan HDP Kocaeli İl Örgütü, 10 Nisan tarihinde Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'ın katılımıyla olağanüstü kongresini gerçekleştirecek. 

Kahvaltı sonrası basının sorularını yanıtlayan HDP İl Eş Başkanı Mehmet Akgül, yerelde ve genelde HDP'ye karşı gösterilen ötekileştirici tavrı kınadı. Darıca, Gebze ve Dilovası ilçelerinde HDP yöneticileri ve üyelerine yönelik operasyonları da eleştiren Akgül, "Partimiz barış ve kardeşlik içinde büyüyen ve gelişen bir partidir. Bu nedenle büyük insanlık idealimizden asla vazgeçmeyeceğimizi, tüm kıyımlara karşı barış ve kardeşliğe dört elle sarılacağız" dedi. 

AKGÜL TEKRARDAN ADAY OLMAYACAK 

Tüm Türkiye'de İl ve İlçe örgütlerinin yenilenmesi ve güçlenmesi için olağanüstü kongre kararı aldıklarını ifade eden Akgül, "10 Nisan Pazar günü Fuar içinde bulunan Onur Müzikhol'de bir araya geleceğiz" dedi. Açıklamasının sonunda tekrardan aday olmayacağını ifade eden Akgül, il eş başkanlığı için henüz adayların netleşmediniği belirtti. (Kocaeli/EVRENSEL)

 

www.evrensel.net