Silopi’de top atışı bir kadını öldürdü, halk evlerini terk etmeye başladı

Silopi’de top atışı bir kadını öldürdü, halk evlerini terk etmeye başladı

Beyar Özalp 
Ankara

Sokağa çıkma yasağının yeniden ilan edildiği Şırnak’ın Silopi ilçesinde, rastgale yapılan top atışları sonucu bir kadın yaşamını yitirirken, 10 kişi de yaralandı. Silopililer eşyalarla ellerinde beyaz bayrakla evlerini terk etmeye başladı. 

Pazartesi akşamı zırhlı polis aracına yapılan roketi saldırının ardından sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Silopi’de çatışmalar devam ediyor. İlçede yurttaşlar evlerini boşaltarak güvenli bölgeler geçmeye çalışırken, çatışmalar Barbaros ve Başaklı mahallelerinde yoğunlaştı. Barbaros  mahallesinde rastgele atılan top atışları birçok eve isabet ederken ismi Zülfiye Şalk olan bir kadının vücuduna isabet eden top mermisi sonucu yaşamını kaybetti. Aynı saldırıda 10 yurttaşın da yaralandığı belirtildi. Çatışmalar ile beraber Silopililer alabildikleri eşyalarla ellerinde beyaz bayrakla evlerini terk etmeye başladı. 

HDP Şırnak milletvekili Ferhat Eencü ise twitter’dan yaptığı açıklamada Barbaros Mahallesinde bir yurttaşın yaşamını yitirdiğini 3 yurttaşın da ağır yaralandığını ifade etti. Encü, “Emniyet ambulansın yaralıları almasına izin vermiyor” dedi.

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Nisan 2016 11:57
www.evrensel.net
ETİKETLER Silopi