05 Nisan 2016 15:19

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu tam müsamere başbakanı

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecine yönelik farklı açıklamalarına gönderme yaptı. Kılıçdaroğlu, “Birisi diyor ki, ‘Masaya otururuz’ biri diyor ki ‘Oturmayız’ Sonra çark ediyor, diyor ki, ‘Evet, oturmayız’ Tam müsamere başbakanı” diye konuştu.

Diyarbakır ziyareti dönüşü çözüm süreciyle ilgili “PKK, 2013 mayısına dönerse her şey konuşulabilir” açıklaması yapan Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ortada müzakere edecek de görüşecek de bir konu yoktur” çıkışı sonrası AKP grup toplantısında yeni bir açıklama yaparak, “Bizden kimse elinde silah ve kan olan terör örgütünü muhatap alacağımızı beklemesin” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu da bu açıklamalara atıfta bulunarak "Birisi diyor ki, “Masaya otururuz” biri diyor ki “Oturmayız.” Sonra çark ediyor, diyor ki, “Evet, oturmayız.” Tam müsamere başbakanı. Tonlarca patlayıcı yerleştirecekler, kimsenin haberi olmayacak. Hepsinin haberi var aslında. Böyle bir vicdansızlık, böyle bir alçaklık, ahlaksızlık olabilir mi? Şehirleri bombalarla, patlayıcılarla dolduracaksın. Sonra dönüp CHP’yi suçlayacaksın. Bunlarda dürüstlüğün, ahlakın kırıntısı bile yok” ifadelerini kullandı.

ANKARA VALİSİ SORUŞTURMAYA İZİN VERMEDİ

Kılıçdaroğlu Ankara Valisinin de 10 Ekim Ankara Katliamı’nın soruşturulmasına izin vermediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanına soru yönelterek “Meclis başkanısınız. Raporlar gelmiyorsa, siz bunu sormak zorundasınız. İlla ben mi hatırlatacağım size?  Siz o koltukta hangi gerekçeyle oturuyorsunuz? Parlamentonun itibarını korumak için. O zaman 2015 ve 2016’nın raporlarını derhal isteyin. Daha vahim bir olay. 103 kardeşimiz teröre kurban gitti. Soruşturma açıldı. Güzel. Ön soruşturma sonunda müfettişler dediler ki, bu konunun  soruşturulması lazım ve gerçek faillerin yakalanması lazım. Bu konuda yetki, izin açıp açmama yetkisi Ankara Valisine verildi. Ankara Valisi soruşturmaya izin vermedi. Sayın Davutoğlu’ya söylüyorum. 103 kişinin günahı kimin boynunda” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Havalar daha da ısınıyor

SONRAKİ HABER

Türk Telekom: Google servislerine erişim sorunu siber saldırıdan kaynaklanıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...