24 Nisan 2012 11:59

1 Mayıs Tarsus’ta kutlanacak

Tarsus’ta çeşitli siyasi parti, dernek ve sendikanin bir araya gelerek oluşturduğu Tarsus Demokratik Kent Meclisi, bu yıl da 1 Mayıs’ı Tarsus’ta kutlayacağını açıkladı.1 Mayıs günü saat 15.30’da Kleopatra Kapısı önünde başlayacak yürüyüş Cumhuriyet Alanı’nda yapılacak mitingle sona erecek.

1 Mayıs Tarsus’ta kutlanacak

Paylaş


1 Mayıs günü saat 15.30’da Kleopatra Kapısı önünde başlayacak yürüyüş Cumhuriyet Alanı’nda yapılacak mitingle sona erecek.

1 Mayıs’la ilgili yapılan basın toplantısına Eğitim Sen, EMEP, BDP, SDP, CHP, HDK, PSAKD, İHD, TEMA ve Mersin Barosu Tarsus Temsilciliği katıldı.

1 Mayıs tertip komitesi adına gazetemize açıklamada bulunan Cuma Erçe, bu yıl 1 Mayıs’ın daha büyük anlamlar taşıdığını ifade etti. Kurulan tertip komitesinin bütün emek ve demokrasi güçlerini ziyaret ederek 1 Mayıs’a çağıracağını söyleyen Erçe, “AKP hükümetinin savaş ve emek düşmanı politikalarına karşı, parasız eğitim, parasız sağlık taleplerimizi haykırmak için, inkârcı, imhacı, asimilasyoncu ve şiddete dayalı politikalara hayır demek için, Kürt sorununun tam hak eşitliğine dayalı demokratik ve barışçıl çözümü için, Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Laz, Ermeni, Gürcü tüm halkların kendisini özgürce ifade edebileceği ve bir arada kardeşçe yaşayabileceği tam bağımsız, demokratik bir Türkiye için yürüyeceğiz” dedi.  (Tarsus/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

'1 Mayıs ayrışmasının sorumlusu biz değiliz'

SONRAKİ HABER

Londra'da 1 milyon kişi Brexit'e karşı yürüdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa