05 Nisan 2016 15:30

Baran Ok’un davası 24 Mayısa ertelendi

Paylaş

Kurdsat News Diyarbakır Temsilcisi Ferat Mehmetoğlu’nun 31 Aralık 2015 tarihinde zırhlı aracın önüne geçerek  “O benim kameramanım” diyerek gözaltına alınmasını engellemeye çalıştığı Baran Ok’un davası 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Diyarbakır’da görülen davada beraat kararı çıkmazken, Ok’un davası 24 Mayısa ertelendi

Baran Ok Haber takibi yapmak için gittiği ‘Barışa yürüyorum’ eyleminde göz altına alınan Ok izinsiz gösteriye katılmak ve terör örgütü üyesi olmaktan yargılandı. 

‘TEPEDEKİ KILIÇ SALLANMAYA DEVAM EDECEK’

Haber Nöbeti davanın sonucunu twitter adresinden “#OBenimKameramanım’ın tepesindeki kılıç sallanmaya devam edecek. Beraat kararı çıkmadı. Mahkeme 24 Mayıs’a ertelendi.”  mesajıyla duyurdu. 

Haber Nöbeti de Ok’a destek için mahkemedeydi  ‘Terör örgütüne üyelik’ iddiasıyla hakim karşısına çıkan gaztecei Baran Ok’a destek olmak üzere Özgür Gazeteciler Cemiyeti  Eş Başkanı Hakkı Boltan, Haber Nöbeti’nin 6. ekibinde yer alan Hayat TV muhabiri Meltem Akyol ve Kurdsat News muhabiri Ferat Mehmetoğlu mahkeme salonuna geldi. 

Haber Nöbeti dava öncesinde twitter adresinden “Bir meslektaşımız görevini yapması engellenerek yargılanıyorsa mesleğimiz özgür değil @obnmkameramanim’ın yanındayız” mesajını paylaştı. 

KURDSAT Diyarbakır Temsilcisi Ferat Mehmetoğlu arkadaşı Baran Ok’u polislerin elinden almak için “O benim kameramanım, onu bırakın” diyerek isyan etmişti. Mehmetoğlu, Baran Ok’u polislerin elinden almak için zırhlı aracın önüne geçse de Baran Ok gözaltına alınmış ve dört gün boyunca gözaltında kalmış ve denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakılmıştı. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dağlık Karabağ’da ateşkes belirsizliği

SONRAKİ HABER

İzlanda halkından başbakana istifa çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...