05 Nisan 2016 15:19

Arda Turan: Bir gün Galatasaray'a döneceğim

Paylaş

Barcelona’da forma giyen Arda Turan, bir gün mutlaka Galatasaray’a geri döneceğini ve görev alacağını söyledi. 

Galatasaray’ın yayın organı GS TV’den Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler’in sorularını cevaplayan Turan, Ankara’daki bombalı saldırıda babası yaşamını yitiren Umut Bulut’a baş sağlığı diledi. Barcelona’ya transferi ve neler hissettiği ile ilgili soruyu da cevaplayan Arda Turan, “Dünya tarihinin en iyi takımlarından birinin bir parçasıyım. Elimden geldiğince de oynuyorum, keyif alıyorum. Çok mutluyum hem kendi kariyerim hem Türkiye’deki gençler, insanlar hem de Galatasaray camiası adına. Herkese iyi bir örnek olabildiğimi düşünüyorum. Kendimi bir tarafa bırakıp, futbolcu Arda Turan’ı başka bir tarafa koyuyorum. Bu önemli bir misyon diye düşünüyorum; çünkü tarihte az olan bir şey. Bunun keyfini çıkarıyorum. Her gün daha fazla çalışıyorum daha iyi olabileyim diye. Hem ülkem hem milli takım için” diye cevap verdi.

‘GÖREV ALACAĞIM...’
Galatasaray’da bir gün görev alacağını hissettiğini de belirten Turan, “Bir gün kulübümde görev alacağımı hissediyorum ve inanıyorum ama bu ne şekilde, hangi şartlarda olur Allah bilir. Futbolcu, teknik direktör, belki başkan olarak... Bunu zaman gösterecek. Galatasaray Kulübünün bir üyesi ve mensubuyum ve böyle olmasını istiyorum. Biliyorum ki Galatasaraylılar da beni burada görmekten mutlular” dedi.
Galatasaray’ın içinde bulunduğu durumla ilgili soruları da cevaplayan Turan, şöyle devam etti: “Galatasaray taraftarı her zaman takımlarının yanında olsun. Ben de onlarla aynı taraftayım artık. Bir Galatasaray taraftarıyım. Galatasaray kariyerimde inanılmaz başarılar olmadı ama hiçbir kupa da eksik kalmadı. Galatasaray formasını giyen her sporcu çok değerli ve kutsaldır. Hepsine yardımcı olsunlar, inansınlar, kardeşleri de Galatasaray takımının iyiliği için çalışıyor. Galatasaray taraftarının söze ihtiyacı yok, dünyanın en iyi taraftarı. İnanıyorum ki yeni bir havayla önümüzdeki sene yeniden şampiyon oluruz. Galatasaray Kulübü bir sene olmazsa üç, beş seneye toparlar. Galatasaray Türkiye’nin en büyük takımıdır. Önemli olan kendimizden, özümüzden, örfümüzden, adetimizden ayrılmayalım.” (CİHAN)

 

ÖNCEKİ HABER

Rusya, İran'a S-300 füzeleri gönderecek

SONRAKİ HABER

MSB: İdlib'de konvoyumuza saldırıda 3 kişi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa