04 Nisan 2016 20:04

Nusaybin'de roketli saldırı: 1 binbaşı, 1 astsubay hayatını kaybetti

Paylaş

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde roketatarlı saldırıda Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla hayatını kaybetti, 1 asker de yaralandı.

Nusaybin’de Dicle Mahallesi Menekşe Sokak'ta hareket halindeki askeri time, yapılan roketatarlı saldırıda yaralanan 3 asker Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan durumu ağır olan Binbaşı Turgay Çelik ile astsubay Selçuk Karabakla hayatını kaybetti. Yaralı diğer askerin tedavisi ise sürüyor.

Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla'nın Bingöl'den bir süre önce geçici görevle Nusaybin'e gittikleri belirtildi.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı da saldırıyla ilgili olarak internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

"04 Nisan 2016 Pazartesi günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmişler ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." (MARDİN)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Siirt'e polis evini sarı kırmızı yeşil boyatan vatandaşın evini tahrip etti yazılama yaptı

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa