Ensar Vakfı protestosuna saldırı: 4 gözaltı

Ensar Vakfı protestosuna saldırı: 4 gözaltı

Cinsel istismar skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı'nı protesto etmek isteyen Küçükçekmece Halkı üyelerine saldıran polis 4 kişiyi gözaltına aldı.

Küçükçekmece Atakent Mahallesinde açılan Ensar Vakfına halk tepki gösterdi. Mahallede bulunan Ali İsmail Korkmaz Parkında toplanan mahalle sakinleri Vakfa doğru yürüyüşe geçti. Ensar Vakfının bulunduğu Kent Bulvarı Caddesinde yürüyenlerine önünü keserek Vakıf önünde yapılmak istenen basın açıklamasını engelledi.

Kitle polisin caddeyi kapatığı yerin önünde basın açıklamasını yaptı. Küçükçekmece Halkı adına basın metnini Bahadır Gönenç okudu. Ülkenin üzerine çöken bir kara leke ile yüzleşildiğini ve bu yüzleşmenin acısının hep birlikte  yaşandığını belirten Gönenç "Dün din diyerek öldürdüğümüz çocuklarımıza bu gün din diyerek saldırıyor, taciz , tecavüz ediyorsunuz. Evet biliyoruz. Saray, havuz medyası ve gerici fetvalarınızla meşru kılacağınızı sandınız bu rezaleti. Bugün burada evlatları için kaygı taşıyan anneler, babalar, ablalar, abiler olarak sesleniyoruz. Çocuklarımızın güvenliğini ve yarınlarını sizlere bırakmayacağız. Sana sesleniyoruz Küçükçekmece Belediyesi. Sana sesleniyoruz Ensar Vakfı yöneticisi olan Belediye başkan yardımcısı. Sana sesleniyoruz bu vakfın her etkinliğinde en ön saflarında yer alıp boy boy pozlar veren AKP yöneticileri. Kimden neyden kortuğunuz da çocuklarımızın geleceğine yapılan bu çırkin tecavüzü tekbir cümle ile kınayamadınız. Ama unuttuğunuz bir şey vardı. O da halk” dedi. 

"Tecavüzü aklama”, “Mahallemizde Ensar istemiyoruz”, “Çocuklara tacize tecavüze son”, “İlçemizde Ensar istemiyoruz”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam"sloganları atan ilçe sakinleri polisin caddeyi kestiği yerde oturma eylemi yaparak polisin Ensar Vakfını korumasına tepki gösterdi. Bunun üzerine polis halka biber gazları ve plastik mermiyle saldırdı. Polisin biber gazlı saldırısında mahallede oturan çocuklar ve halk da etkilendi. Saldırıda Halkevleri üyesi Ekin adlı bir kadın beyin travması geçirirken, EMEP ve CHP üyesi iki kişi de gözaltına alındı. Daha Sonra Arena Park'ta Aslı Börek'i basan polis 2 kişiyi daha gözaltına aldı.  (İstanbul/EVRENSEL)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Nisan 2016 20:33
www.evrensel.net