03 Nisan 2016 15:40

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Büyük askeri zafer kazandık

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Güvenlik Konseyi toplantısında, 'Bugün temas hattında Azerbaycan gücünü kanıtladı. Provokasyona cevap olarak yürütülen askeri operasyon sonucu büyük askeri zafer kazandık. Bu vesileyle ordumuzu, tüm Azerbaycan halkını tebrik etmek istiyorum. Bundan sonra da düşmanın tüm saldırıları cevapsız kalmayacak, düşmana gereken cevap verildi' dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Büyük askeri zafer kazandık

Paylaş

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ABD dönüşünün ardından, Olağanüstü Güvenlik Konseyi toplantısı düzenledi. Aliyev, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'la yaşanan çatışmalara dair "ateşkes ihlali sonucu ordu mensuplarının ve sivil vatandaşların öldüğünü" ifade etti.

Aliyev, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu tahribat Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı sinsi politikasının göstergesidir. Bu provokasyon ordumuz tarafından layıkıyla cevaplandırıldı. Düşmana büyük darbeler vuruldu, düşman büyük kayıplar verdi. Diyebilirim ki, düşmana sarsıcı darbe vuruldu. Bugün temas hattında Azerbaycan üstünlüğü daha da pekişti. Provokasyona cevap olarak yürütülen askeri operasyon sonucu büyük askeri zafer kazandık. Azerbaycan halkı kendi öz topraklarını savunuyorlar, Vatan uğruna savaşırlar, şehit olurlar. Tüm şehitlerimizin anısı kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak’’ dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Nusaybin’de yaşamını yitiren asker ve polisler için tören düzenlendi

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa