03 Nisan 2016 13:50

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 'ateşkes' belirsizliği

Paylaş

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Vagıf Diyargahlı, Azerbaycan'ın tek taraflı olarak cephe hattındaki tüm askeri operasyonları durdurduğunu açıkladı.

Sputnik'e konuşan Diyargahlı, "Barış için çabalayan ve uluslararası kurumların çağrılarını dikkate alan Azerbaycan, operasyonları tek taraflı olarak durdurma kararı aldı" dedi.

Azerbaycan'ın ilan ettiği tek taraflı ateşkese Ermenistan'dan verilen yanıtta ise Bakü'nün yaptığı tek taraflı olarak operasyonları durdurma açıklamasının gerçekle ilgisinin bulunmadığını kaydedildi. Facebook hesabından bir mesaj paylaşan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Ovannisyan, "Azerbaycan'ın açıklaması, bir tuzak. Azerbaycan tek taraflı olarak ateşkes uygulamıyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuya dair "Ermenistan ateşi keserse, Azerbaycan da ateşi kesmeye hazır olduğunu bildirmiştir. Olayın aslı budur" dedi.

Dağlık Karabağ'da 2 gündür Ermenistan'la Azerbaycan arasında çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda iki taraftan da ciddi sayıda asker yaşamını yitirdi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: PKK 2013 Mayıs’ına dönerse her şey yeniden konuşulabilir

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ilişkin kayyum kararı Danıştay'a taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...