01 Nisan 2016 19:57

Dr. Fatih Sürenkök: İfademi almadan açığa aldılar

Dr. Fatih Sürenkök: İfademi almadan açığa aldılar

Paylaş

Sokağa çıkma yasaklarına ilişkin TTB’nin hazırladığı raporu okuduğu için İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevinden uzaklaştırılan Dr. Fatih Sürenkök, soruşturma kapsamında ifadesinin dahi alınmadan hakkında tedbiren görevden uzaklaştırma kararı verildiğini söyledi. SES Üyesi Mahmut Bakay ile birlikte görevinden uzaklaştırılan TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Fatih Sürenkök, uzaklaştırma kararının sindirme amaçlı olduğunu ifade etti 

HASTALARIM MAĞDUR EDİLDİ

Görevden uzaklaştırılmasıyla birlikte hastalarının mağdur edildiğini dile getiren Sürenkök, “26 yıldır Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışıyorum. 12 bin üzerinde ameliyat yaptım. 150 binin üzerinde çocuk muayene ettim. Açığa alınmam 3 ay daha sürecek. Vali Mustafa Toprak, bu süre zarfı içinde ameliyat için gelecek ve muayene olacak hastaların mağduriyetini göremiyor” dedi.

Bu mağduriyetin vali için önemli olmadığını ve yapılmak istenenin gözdağı vermek olduğunu kaydeden Sürenkök, doğru bildiklerini söylemekten vazgeçmeyeceğini vurguladı. “Benim şahsımda TTB cezalandırılmak isteniyor” diyen Sürenkök, başlatılan bu soruşturma ve uzaklaştırma politikasına karşı yılmayacaklarını söyledi. (İzmir/DİHA)

 

ÖNCEKİ HABER

İstanbul Üniversitesinde enstrüman yasağı!

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa