01 Nisan 2016 11:40

BEKEV'li kadınlar Ensar Vakfı’nı protesto etti

Paylaş

Buca Evka 1 Kadın  Kültür ve Dayanışma Evi (BEKEV) üyesi kadınlar, Karaman Ensar Vakfı'nda 45 çocuğun öğretmenleri tarafından cinsel istismara uğramasını protesto etmek amacıyla üç gün boyunca Buca'nın farklı yerlerinde eylem gerçekleştirdi.

İlk gün Şirinyer Pazar yeri önünde sessiz eylem yapan kadınlar diğer günlerde Evka-1 ve tekstil pazar yerlerinde tef çalarak tepkilerini gösterdi.  "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı istifa et","Çocuk bedenime dokunma", "Çocuk susar sen susma", "Bir kereden bir  şey olmaz deme" yazılı dövizler taşıyarak pazar alanı içerisinde yürüyüş yapan kadınlar, Ensar Vakfı’nın kapatılması gerektiğine vurgu yaptı.

BEKEV Başkanı Haşime Akbakın "Son zamanlarda açığa çıkan pedofili ve çocuk istismarlarına karşı kadınlar olarak yapmamız gereken şeylerin olduğu inancındayız" dedi. Çocuk istismarlarına tepki göstermek için çeşitli eylemler gerçekleştirdiklerini ve farkındalık yaratmak istediklerini belirten Akbakın, dernek olarak pedofili ve çocuk istismarlarına karşı paneller düzenleyerek, tartışma ortamları yaratarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

"Bizler çocuklarımıza dokunmalarına izin vermeyeceğiz ve mücadelemizi devam ettireceğiz" diyen Akbakın, çocuklara yönelik istismarın her yerde konuşulması ve bu konuya dikkat çekilmesi gerektiğini ifade etti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Eski sevgilisine 'silah emojisi' gönderen gence hapis cezası verildi

SONRAKİ HABER

Auschwitz toplama kampı esirlerinin kurtarılmasının 75. yıl dönümü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...