01 Nisan 2016 00:10

4.5 G dönemi başladı, faturalara dikkat!

4.5 G dönemi başladı, faturalara dikkat!

Paylaş

Bu gece saat 00.01 itibariyle 4.5 G teknolojisi devreye girdi. 4.5 G'den yararlanabilmek için telefonunuzun ve SIM kartınızın destekliyor olması gerekiyor. SIM kartınız eski ise kullandığınız operatörün bayisine giderek 4.5 G uyumlu yeni SIM kartla ücretsiz değiştirebiliyorsunuz.

Belirli sınıflandırmalara dayanan 4.5 G teknolojisinde bu kategoriler internet hızını belirleyecek. ‘CAT’ olarak isimlendirilen kategorilerde indirme hızları, CAT 4 sınıfında 150 mbps, CAT 6’da 200 mbps, CAT 9’da ise 450 mbps şeklinde olacak. 

VİDEO TÜKETİMİ ARTACAK

Uzmanlar, hızlı veri transferinin, internet paketinin daha çabuk bitmesine neden olacağını belirterek kullanıcıları uyarıyor. Her ne kadar GSM operatörleri kampanyalarla önlem almaya çalışsa da 4.5 G, kullanıcıların ödediği fatura miktarında da artışa sebep olacak. Hızlı internet, telefonların şarjını da daha hızlı tüketecek.

İLK GÖRÜŞMEYİ ERDOĞAN'LA YILDIRIM YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da St. Regis otelinden cep telefonu aracılığıyla Türkiye'deki “4.5 G IMT – Advanced Hizmetlerinin Sunulmaya Başlaması” törenine canlı bağlantı yaparak, 4.5 G teknolojisiyle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüntülü olarak konuştu. (CİHAN&DHA)

İsmail Gökhan Bayram: 4,5G Yalanı

 

ÖNCEKİ HABER

TÜİK’e göre Türkiye 2015’te yüzde 4 büyüdü

SONRAKİ HABER

İngiltere Başbakanı Theresa May, B Planını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa