30 Mart 2016 00:26

Bu festival hıza ve küresele karşı!

Paylaş

İkinci yılında “Gelin bahçemizi ekelim” temasıyla günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir pencereden bakan Cappadox, 19 -22 Mayıs arasında müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleriyle Kapadokya’nın etkileyici coğrafyasında tohumlar ekmeye hazırlanıyor.

Vadilerde gerçekleşecek gün doğumu konserleriyle Cappadox’u yaşamaya başlayacak katılımcılar, dört gün boyunca flora yürüyüşü, Kızıl Vadi Dolunay Konseri, piknikler, çağdaş sanat etkinlikleri gibi deneyimlerde buluşacak.

Kapadokya’nın tarih ve doğayla iç içe mekanları konser alanına dönüşerek, müzisyenlerin Cappadox’a özgü performanslarından oluşan müzik programına ev sahipliği yapıyor.

Uçhisar’ın en yüksek noktası Uçhisar Kale, Göreme Perili Ozanlar Vadisi ile Cappadox’a özel hazırlanan Uçhisar Çiftlik Evi kalabalık konserlere ve performanslara, büyüleyici atmosferiyle yüzlerce yıllık Bezirhane yalnızca 100 kişinin katılabileceği resitallere sahne olacak. Ayrıca katılımcıların doğanın içinde karşılaşacakları ya da gün içinde haber alacakları spontan “pop-up” konserler sürpriz müzikal deneyimler arasında yer alıyor.

ALTERNATİF SESLER CAPPADOX ’DA

Cappadox’un müzik programını Sun Ra Arkestra, Dhafer Youssef, Udi Yervant, Karsu, Adam Hurst, Laraaji, İlhan Erşahin ve Oceanvs orientalis, Esmerine, Kaki King, Erik Truffaz Quartet, Emre Ergin, Gevende, Fennesz gibi isimlerin performansları oluşturuyor.

Fulya Erdemci küratörlüğünde ve Kevser Güler yardımcı küratörlüğünde gerçekleştirilen ve bu yıl Kapadokya’nın farklı noktalarına taşınan Cappadox çağdaş sanat programı, bu yıl Asunción Molinos Gordo (Kahire / Maskat / Guzmán), Ayşe Erkmen (Berlin / İstanbul), Cevdet Erek İstanbul), Christoph Schaefer (Hamburg), Hera Büyüktaşçıyan (İstanbul), John Körmeling (Eindhoven), Maider Lopez (San Sebastian), Marilá Dardot (São Paulo / Lizbon), Murat Germen (İstanbul), Murat Şahinler & Fuat Şahinler (İstanbul), Nilbar Güreş (Viyana  / İstanbul) ve Özge Önderoğlu Akkuyu, Emin Naci Akkuyu & Murat Taşçıoğlu (Nevşehir) gibi Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıları ağırlıyor. 19 Mayıs’ta açılacak sergi 12. Haziran’a kadar izlenebilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Anlatılmamış hikâyeleriyle Suriyeliler

SONRAKİ HABER

Cinsel saldırıdan yargılanan Prof. Dr. Hasan B.'nin davasında 1 saatlik görüntü kayıp

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...