Motorlu siparişe gönderilen 16 yaşındaki komi kaza sonrası yoğun bakımda hayatını kaybetti

Motorlu siparişe gönderilen 16 yaşındaki komi kaza sonrası yoğun bakımda hayatını kaybetti

Geçirdiği iş kazası sonucu kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan 16 yaşındaki Ercan Tuğlu, verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

İstanbul Ümraniye'de bir restoranda komi olarak çalışan 16 yaşındaki Ercan Tuğlu, 16 Mart günü ehliyeti olmadığı halde motorla sipariş servisine gönderildi. Kafasında kaskı dahi olmayan Tuğlu, bir su arabasıyla çarpışarak, ağır yaralandı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve 1 hafta yoğun bakımda kalan Tuğlu, bugün akşam saatlerinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. 

Tuğlu'nun avukatı Nuriye Alsancak, sorumlular hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti. Av. Alsancak, "Ehliyeti olmayan çalışanı, motorla servise yollamak ölüme açık davetiye vermektir. İşyeri sahibi bu cinayetten sorumludur. Ercan'ın sigortasız çalıştırılması da ayrıca bir suçtur" dedi.

Tuğlu'nun üyesi olduğu Ümraniye Gençlik Muhalefeti de yaptığı açıklamada, "Ercan halkın parasına göz dikenlerin, onları ayakkabı kutularında saklayanların utanmazlıklarıyla yönettikleri ülkede okul harçlığı için çalıştığı Ümraniye Huzur Lokantası'nda sırf sipariş daha erken gitsin diye, patronun cebine üç kuruş fazla girsin diye komi olduğu halde hatta ehliyeti dahi olmadığı halde motor ile servise gönderilmiş ve kaza geçirip bugün hayata gözlerini yummuştur. Kendi çocuklarının ceplerine halkın parasını kutu kutu sokanlar, üç kuruş daha fazla cebime girsin diye çalışanlarını ölüme sürükleyen vampirler sanmasınlar ki bu iş cinayeti yanlarına kar kalacak diye. Ercan'ın hesabını tüm sorumlulardan soracağız" denildi. (DİHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 29 Mart 2016 21:25
www.evrensel.net