29 Mart 2016 18:08

Diyarbakır Newroz Tertip Komitesi hakkında tutuklama istendi

Diyarbakır'daki Newroz kutlamasına dair başlatılan soruşturma doğrultusunda gözaltına alınan Newroz Tertip Komitesi üyesi 7 kişi ile bir ses teknisyeni savcılık sorgularının ardından "örgüt üyesi ve propaganda yapmak" iddiasıyla tutuklama talebiyle Nöbetçi Mahkeme'ye sevk edildi.

Paylaş

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kentte 21 Mart günü Newroz Parkı'nda düzenlenen Newroz kutlamasına dair başlattığı 4 ayrı soruşturma doğrultusunda 26 Mart'ta gözaltına alınan Tertip Komitesi Başkanı ve DBP İl Eşbaşkanı Hafize İpek, DTK Başkanlık Divan Üyesi Saydı Fırat, Diyarbakır Ticaret Odası üyesi Hüsnü Pervane, Avukat Mahmut Çiftçi, SES Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Kaval, Abdulgani Alakan ile sunucu Ayşe Çelikbilek ile organizasyon şirketinin ses teknisyeni olan Volkan Orhan Gündüz'ün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyedeki savcılık sorguları tamamlandı.

Savcılık sorguları yapılan 8 isim, "örgüt üyeliği" ve "örgüt propagandası yapmak" iddialarıyla tutuklama istemi ile Nöbetçi Mahkeme'ye sevk edildi. (DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tutuklu akademisyenler için eylemler sürüyor: Israrlıyız, hocalarımızı serbest bırakın

SONRAKİ HABER

Beyoğlu'da otel odasında bir kadın dövülerek öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...