29 Mart 2016 12:37

Antalya Büyükşehir Belediyesi hakkında toplu suç duyurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi hakkında toplu suç duyurusu

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel hakkında toplu ulaşıma yapılan zam ve yolculukta kullanılan kartlardaki bakiyelerin kart sahiplerine verilmeyişinden dolayı KESK, TMMOB, DİSK, Emek Partisi, Halkevleri, CHP ile birlikte, CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara toplu olarak suç duyurusunda bulundu.

‘BURASI PATAGONYA BELEDİYESİ Mİ?’

Antalya'da toplu ulaşıma yapılan zam ve toplu ulaşımda kullanılan kartlardaki bakiye hesapların kart sahiplerine ödenmeyişi Antalya Adliyesi önünde bir basın açıklaması ile protesto edildi. CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Menderes Türel'e seslenerek "Elimizde bir belge var. Bu belgede Antalya Ulaşım A.Ş yurttaşlardan bir belge alıyor, bu belgede değişim için verdiğim ulaşım kartımda her ne kadar para varsa ben bundan vazgeçiyorum ve Belediye ile Antalya ulaşım Hiz. Pet. San A.Ş yi ibra ediyorum yazıyor. Türele sorduğumuzda diyork i bu kartların içinde para var ve biz bu belgeyi almazsak suçlu oluruz. Bugün telefonuma gelen bir mesajda da 'bu konularda Belediyenin yapacağı bir şey yok' deniyor. Peki bu kartı alan sensin, yeni kartı veren sensin. Demek ki bu bakiye paralar senin kasana giriyor. Kartı aldığımız yer Patagonya Belediyesi mi. Sizler insanların parasını alarak gasbediyor sonra da bizim sorumluluğumuz yok diyorsunuz" dedi.

‘PARAYI ÖDEYECEKSEN BU BELGEYİ NEDEN İMZALATTIN?’

Kara konuşmasının devamında "Bize belediye diyor ki, biz bu konuyu tahkime götürdük. Oradan eğer lehimize karar çıkarsa bunu hak sahiplerine iade edeceğiz. O zaman iade yapacaksanız sizleri ibra eden bu belgeleri vatandaşa neden imzalatıyorsunuz" diye sordu. Antalya'da toplu ulaşım araçlarına yapılan zamları da eleştiren Kara, zamların geri alınmasını ve halkın ulaşım hakkına saygı duyulmasını istedi. Basın açıklamasının ardından Belediye Başkanı Menderes Türel hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

ÖNCEKİ HABER

TTB Merkez Konsey Üyesi Sürenkök ‘barış’ istediği için açığa alındı

SONRAKİ HABER

Sudan halkı: Beşir rejimi devrilene kadar yola devam

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa